The pools and plan for Saturday is now available and can be downloaded here.

Old boys final will be played at 19.00 on pitch 2.

Old girls show game is scheduled at 12.40 on pitch 2.

Because of the dry conditions, some matches will be played on Pitch 6 located at Tårnby Stadium, which is 5-10 minutes walking distance from the other pitches. Follow the sign to get there.

Pools in the three tournaments are:

 

Men's Pools                      
Pool A   Pool B   Pool C   Pool D   Pool E   Pool F  
Berliner Rugby-Club GER Speed 7's DEN Gothenburg Lions SWE Hundested Spurs DEN Latino Vikings DEN Ramblin Jesters ENG
Aarhus Rugby Klub DEN UAR 7's ITA Malmö RC Black SWE Frederiksberg RK DEN Hundested RK DEN Sweden 7s SWE
Blindern NOR Borås Ravens SWE CSR-Nanok DEN Gothenburg Simbas SWE Team Södertälje SWE Speed Colts DEN
Malmö RC Red SWE Roskilde Vikings DEN Norwegian Barbarians NOR NTNUI Rugby NOR AliBaa-Baas RFC  GER Erritsø & Odder DEN
Speed Comets DEN Icelandic Exiles ISL                

 

Tournament form          
Pool winners and best runners up (9 teams) to Cup tournament on Sunday  
9 teams to Plate tournament, 8 lowest ranked teams to Bowl tournament on Sunday  
           
Cup tournament: Three pools of three – pool winners and best second place to semi final  
Plate tournament: Three pools of three – pool winners and best second place to semi final  
Bowl tournament: Two pools of four – pool winners to final      

 

Women's Pools              
Pool WA   Pool WB   Pool WC   Pool WD  
Finland FIN Ramblin Jesters ENG Susies Sevens NED Tabusoro Angels FIJ
Reading Abbey Nuns ENG Malmö Rugby Club SWE Biało-Zielone Gdańsk  POL Speed Ladies DEN
Vänersborgs RK SWE PINK SOCKS MAL FRK Ladies DEN BSI NOR
Sagene IF Rugby NOR CSR-Nanok DEN Sandviken RK NOR Lugi Ladies SWE
Jylland  DEN     Borås Rugby SWE DTU Exiles RUFC DEN

Tournament form        
Pool winners and best runners up (6 teams) to Cup tournament on Sunday  
7 teams to Plate tournament, 6 lowest ranked teams to Bowl tournament on Sunday
         
Cup tournament: Two pools of three – pool winners and runners up to semi finals
Plate tournament: One pool of three, one pool of four – pool winners to final
Bowl tournament: Two pools of three – pool winners to final    

 

Old Boys' Pools

     
Pool OA   Pool OB  
Malmö Rugby Club SWE West coast masters  SWE
AliBaa-Baas RFC GER Big Tackle Club ENG
The Old Gringos DEN NANOK Old Bears DEN
Erritsø Veterans DEN Horten Silverbacks NOR
Craigs List DEN HRK GraySeals  DEN

Tournament form
Pool winners to final